Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik povelů

7. 1. 2011

Sedni:  Jack Russel teriér je učenliví pes. Proto by mu tohle nemělo dělat problém. Buď zatáhněte slabě za vodítko (v případě učení venku) nebo lehké zatlačení na zadek. Toto proveďte a poté řekněte zřetelně: ,,Sedni!" Nekřičte na pejska, jen zřetelně vyslovte. Odměňte pejska pamlskem. Tento cvik opakujte. Pořád zřetelně s krátkými pomlkami vyslovujte ,,sedni!" a když třeba jen trochu pohne zadečkem, odměňte ho. Po 1-5 dnech se pejsek povel naučí. 

 

Lehni: Plácněte na zem a řekněte: ,,lehni!", když ale pejsek neposlechne, dejte mu na zem pamlsek a znovu opakujte. Když ani to nezabere, stáhněte mu jemně tlapky dolů. Poté řekněte lehni a dejte pejskovi pamlsek. Tohle opakujte pořád. Za pár dní se to váš psík naučí. Také, když si všimnete, že si lehl sám od sebe, řekněte mu také povel.

 

Zůstaň: Pejsek musí umět nejprve povel sedni. Až po tom, co se ho naučí, se může učit tento povel. Řekněte pejskovi "sedni" a dejte ukazováček nahoru. Poté ustupte o dva kroky dozadu. Tleskněte a ukažte pamlsek. Pejsek k vám přiběhne. Přidávejte kroky po dvou a po deseti krocích už můžete jít klidně pře půl parku.

 

Ke mě: Řekněte pejskovi "zůstaň" a pak od něj ustupte zhruba 10 metrů (to je kolem deseti kroků) a pak ukažte pamlsek nebo hračku a řekněte: ,,Ke mě!" Pejsek k vám přiběhne a vy ho odměníte. Tohle opakujte. Když pak na zavolání pejsek přijde, je vyhráno!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

http://bisones.blog.cz

(Sim15, 9. 9. 2012 12:20)

Super ČLánek a blog se super tematikou!

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 48072
Měsíc: 420
Den: 9